Praxe a stáže / Zkušenosti starších

Dětské krizové centrum, z.ú.

Chcete v budoucnu pracovat s dětmi? Zajímá Vás syndrom CAN? Nebojíte se těžkých případů? Ještě jste neviděli vyšetření za jednocestným zrcadlem? Tak právě pro Vás je určena stáž v Dětském krizovém centru, z.ú. (v Zápolí).

Dětské krizodaruj2vé centrum funguje již 24 let. Jeho zaměstnanci mají bohaté zkušenosti jednak s týranými, zneužívanými a zanedbávanými dětmi, ale i s dětmi z rozvrácených rodin (například těžké porozvodové spory), s domácím násilím, apod. Dětské krizové centrum dále nabízí podporu dětem v tíživých životních situacích (například ztráta blízké osoby), poskytuje oporu rodičům při řešení výchovných problémů, atd.

 

Co nabízí stáž v DKC?

Drtivá většina stáží trvá jeden maximálně dva týdny. Ve výjimečných případech si DKC vybírá stážistu (dobrovolníka) na dlouhodobou výpomoc. Tato možnost se naskýtá přibližně jednou, dvakrát do roka. Po dobu praxe můžete nahlížet do spisové dokumentace nebo-li do tzv. výukových spisů, shlédnete několik videí z vyšetření či z terapií hrou, budete nahlížet na vyšetření za jednocestným zrcadlem, případně utvoříte zápis z tohoto vyšetření. Při vyšetřeních se můžete seznámit s některými diagnostickými nástroji, například s anatomickým6380522077_eff8ec1563_mi panenkami, Bene-Anthony testem rodinných vztahů, s dětskými kresbami (nejčastěji Kresba rodiny či Začarované rodiny), aj. Celkově se seznámíte s fungováním DKC a nahlédnete na práci s dětskými klienty.

 

Více informací o DKC naleznete na stránkách www.ditekrize.cz. Pokud máte zájem o stážv DKC můžete psát na e-mail dkc@ditekrize.cz.

4 thoughts on “Dětské krizové centrum, z.ú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *